Міжнародна акція «16 днів проти насильства» в нашому закладі триває.
Сьогодні, учні 3 класу разом зі своїм учителем Шевченко Н.В. , долучилися до заходу «Наші долоні проти насильства» , де дітки висловлювали свою точку зору про те,як потрібно себе поводити з іншими дітьми, щоб їх не образити.
Також учні 9 класу разом з практичним психологом Савчуковою О.М. прийняли участь в перегляді відеофільмів про насилля в соціальних мережах та прийшли до висновку, що своє життя в мережі потрібно контролювати й не виставляти на показ. Діти охоче ділилися способами боротьби з булінгом та занотували їх на плакаті. Гадаю, що дана інформація для них була корисною та потрібною в сучасному житті.
Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня включно, проводиться Міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його. З метою забезпечення прав дітей, захисту від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, попередження випадків насильства в сім'ї, в нашому закладі сьогодні пройшли інформаційні хвилинки як для учнів , так і для вчи
... Читать дальше »
Цього року День української писемності й мови в нашій гімназії пройшов по-святковому насичено (хоч і в дистанційному форматі). Найбільше цікавості викликав фотоквест «Про мовусерйозно і жартома», учасниками якого стали Груша Мілана, Кацевич Владислав, Вибрик Іван (5 клас), Лучко Софія, Голяк Поліна (6 клас), Поліщук Ярослав, Савченко Артем, Колодій Кіра (7 клас), Хом’як Катерина, Терещенко Анастасія, Шенкаренко Дарина (8 клас), Лисенко Євген, Голяк Ангеліна, Ярош Альона, Шевченко Вероніка (9 клас).
А Терещенко Анастасія (8 клас), Ліник Аліна, Деревенець Нікіта (9 клас) старанно писали Всеукраїнський диктант національної єдності!
9 листопада, в День української писемності та мови, стартував ХХІІ Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.
Хоч ми й навчалися дистанційно, юні мовознавці гімназії стали учасниками І етапу цього конкурсу в режимі online. А сьогодні у переможців наступне випробування – виконання завдань ІІ етапу. Звичайно, всі хвилюються, адже сповнені бажанням показати свої знання рідної мови й уміння володіти художнім словом.
Бажаємо всім учасникам ІІ етапу ХХІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика уважності й натхнення, досягнення поставлених цілей і, безперечно, перемог!
Шануймо рідну мову, плекаймо її, піклуймося про її чистоту, пишаймося її красою! Рідна мова – то наше минуле, наше сьогодення й наше майбутнє!
Учитель української мови Тетяна Горпиняк ... Читать дальше »
Щорічно 20 листопада відзначають одне із найтепліших і найродинніших свят – День дитини. Період дитинства – є одним із найяскравіших спогадів за все життя людини. У ньому ми вперше знайомимось зі світом, "куштуємо" його на смак, переживаємо якісь перші невдачі і вчимось рухатись далі. Кожна дитина у світі заслуговує на щасливе дитинство й на усмішку, яку вона матиме на обличчі весь цей особливий час. Це день братерства всіх дітей, розуміння, любові. Цілі свята спрямовані на добробут всіх дітей, щоб їх права дотримувалися, щоб вони жили щасливо, мали турботливих батьків і виросли достойними людьми. Повага до прав дитини, врахування її думки при прийнятті рішень, що стосуються дітей, включення активної молоді до процесів прийняття рішень на місцевому рівні – запорука успішного розвитку нашої держави. Вітаю всіх діток та їхніх батьків з цим святом! Бажаю здоров'я, щастя та сімейного затишку!
16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності, запроваджений у зв’язку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини.
Толерантність – це повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.
Шановні батьки, пропонуємо вам, разом з вашими дітьми, переглянути мультфільми до Всесвітнього дня ДОБРОТИ, які вчать та виховують почуття людяності, толерантного ставлення до інших.
13 листопада відзначається Всесвітній день доброти (World Kindness Day).
Наблизилось дивовижне і світле свято, присвячене доброті. Виявляється, існує і таке.
Що особисто вам може дати доброзичливе ставлення до інших людей? Внутрішнє відчуття тепла, моральне задоволення? Все це, швидше за все, правда, але вчені з нового дослідницького центру кажуть, що у доброти є і більш потужний ефект: вона може продовжити вам життя.
"Ми зараз живемо в такий час, коли просто необхідно зробити крок назад і досліджувати ті речі, які роблять нас людьми, і які потенційно можуть зробити наше суспільство більш гуманним", - говорить Габріелли Ван Ріж
Як бути добрішим:
"Добрі поради" від фахівця з доброти Габріелли Ван Ріж
1. Почніть по-справжньому слухати інших (замість того, щоб відразу формулювати відповідь в голові).
2. На грубість відповідайте добротою (наприклад, якщо хтось роздратовано з вами розмовляє, дайте відповідь дружньо: "Складний день сьогодні?").
3. Намагайтеся залучити в компанію або в справу когось, хто стоїть осторонь. Це допоможе людині підняти самооцінку. Багатьох все життя ніхто не помічає і нікуди не запрошує, і це знелюднює.
4. Дія/реакція. Навчіться помічати за собою черствість і усвідомте, що ваші зачеплені почуття - аж ніяк не головне. Коли вас щось дратує, вдихніть глибше, відступіть на крок назад і подивіться на речі з іншого куту.... Читать дальше »