Запрошуємо усіх охочих пройти тестування, метою якого є популяризація української мови та грамотності, виховання поваги до рідного слова, бажання любити рідну мову, знати й шанувати свою історію та культуру. Детальніше за посиланням:
Завтра, 9 листопада, в Україні на державному рівні відзначатиметься День української писемності та мови. Це масштабне і значуще свято для українців усього світу, які об’єднані спільним корінням: історією, мовою, культурою і традиціями. День української писемності й мови - не просто свято, це нагадування нації про основний її обов'язок - любити, оберігати й розвивати свою національну святиню, свій національний скарб.
А ще 9 листопада вшановуємо пам’ять преподобного Нестора Літописця , ченця Києво-Печерської лаври, першого вітчизняного історика, мислителя, укладача літопису «Повість минулих літ».
Зачинателем нової української літературної мови був Іван Петрович Котляревський, а основоположником сучасної української літературної мови – Тарас Григорович Шевченко, який у своїх творах розкрив красу й силу українського слова.... Читать дальше »
До уваги учнів та батьків! 08-10 листопада 2021 року продовжиться навчання в дистанційній формі. Це вимушений захід. Нагадуємо Вам, що уроки можуть відбуватися як в он-лайні (синхронно, найчастіше з використанням платформи , Meet, тестів або інших ресурсів, але у режимі реального часу) та і офлайні (асинхронно, тобто через розміщення відеороликів, відеоінструкцій, презентацій та завдань на платформі GOOGLE-клас, де учень може опрацювати урок у зручний для нього час). Бажано виконувати завдання в той же день з метою уникнення перевантаження і так званих «хвостів». Також зазначимо, що вчитель/учителька має педагогічну автономію, але на прохання батьків пріоритет буде надано онлайн-урокам.
Просимо Вас, шановні батьки, допомогти нам, учителям, максимально ефективно організувати освітній процес у дистанційній формі. Для цього важливо передбачити для своєї дитини робоче місце, обладнане інтернетом. У кого двоє й більше дітей і немає можливості розташувати робочі місця дітей у різних кімнатах - скористайтесь навушниками.
Також просимо не нехтувати режимом дня.Наполегливо просимо всіх попрацювати над дотриманням правил АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ. Це дуже важливо! Не оцінка, а навичка, яка або сформувалась після розв’язання вправ чи завдань, або ні.
Маємо надію на успішну нашу співпрацю. Бережіть себе і своїх рідних.
Дорогі наші учні! Канікули закінчились і розпочалось навчання з 25 жовтня, але ДИСТАНЦІЙНО!
Що маєте запам‘ятати?
всі навчання будуть організовані за звичним розкладом, з 8.30 до 14:05;
дистанційне навчання- це не тільки онлайн- уроки, це і завдання на самостійне опрацювання, і використання ресурсів, і онлайн- тестування тощо;
для навчання застосовуємо основні платформи та додатки: GoogleClassroom, Google Meet, «На урок» та інші;
оцінки, « н», д/з- все як завжди, тому присутність і залученість здобувачів освіти- наших учнів- обов‘язкова;
учні, які не можуть виконувати завдання в GoogleClassroom,або забули паролі - зверніться до класного керівника. Він допоможе відновити пароль, а також ви зможете отримати завдання (учителі – предметники вже підготували );
Шановні батьки! Навчання Вашої дитини - це Ваш батьківський обов'язок та відповідальність, а також наша професійна робота. Об'єднуймося заради дітей!
«Своєї мови рідної і свого рідного звичаю вірним серцем держітеся. Тоді з вас будуть люди як слід, тоді з вас буде громада шановна і вже на таку громаду ніхто своєї лапи не положить», - писав Пантелеймон Олександрович Куліш, український письменник, літературознав... Читать дальше »
В Україні поступово змінюється філософія покарання злочинців і наближується до європейських стандартів – від покращення умов утримання до відбування покарання на пробації. Тож головна ідея фільму – поступово призвичаїти середньостатистичного жителя України до думки про такий альтернативний спосіб покарання злочинців як пробація, переконати, що вона ефективніша за тюрму, донести, що пробація – це не про прощення злочинів, а про більш дієве покарання (за нетяжкі злочини).
Вітаємо тих, хто змагався і тих, хто готував юних знавців рідної мови – призерів ІІ (територіального) етапу ХХІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Результатом наполегливої праці юних обдарувань під керівництвом досвідчених педагогів - наставників є 6 призових місць: